Telefonlar

 

   

 

Genellikle iletişim amacıyla edinilen telefon modelleri, artık salt iletişim aracı olmaktan çıkıp sayısız teknolojiyi destekleyen aygıtlara dönüşüyor. Donanım ve yazılım özellikleri sayesinde günlük yaşamda pek çok alanda değerlendirilen telefonlar, farklı elektronik cihazlarla birlikte çalışabiliyor.

Telefonun gelişimi, Antonio Meucci’nin 1850’li yıllarda telefon benzeri aygıtları ortaya koymasıyla başlasa da tarihi, 1660’lı yıllara kadar uzanıyor. 1900’lü yıllarda daha da gelişen ve santral kavramının devreye girmesiyle yaygınlaşan telefonlar, mobil ağların çıkışıyla büyük değişime uğradı ve değişime uğramaya devam ediyor.

İlerleyen teknolojiye karşın önemini yitirmeyen sesli görüşmenin gerçekleştirilebildiği telefonlar, kullanım alanlarına göre büyük çeşitlilik gösteriyor. Ev ve iş yerlerindeki sabit telefon hatlarına bağlanarak kullanılabilen kablolu telefon, kablosuz telefon ya da telsiz telefon modelleri, masaüstü telefon kategorisine giriyor. Tercih edilen modele göre; dijital ekran, saat, çağrı bekletme, telesekreter, telefon rehberi hafızası, polifonik zil sesi gibi özelliklere sahip olan masaüstü telefonlar, yapıları ile yoğun şekilde kullanılıyor.

Alcatel-Lucent Telefonlar

Alcatel-Lucent Masaüstü IP Telefonlar

Alcatel-Lucent Analog Telefonlar

Alcatel-Lucent Mobil Telefonla

Mitel Telefonlar

Masaüstü Telefonlar

Analog Telefonlar

Mobil Telefonlar

Gigaset Telefonlar

Gigaset IP Telefonlar

Masaüstü Telefonlar

Kablosuz Telefonlar

Baz İstasyonları

Xpeech Baz İstasyonu

4070 Indoor Bas İstasyonu

4080 IP Baz İstasyonu