NetSafe UTM Firewall 

NetSafe UTM Firewall 

NetSafe UTM ‘in tüm modelleri ile gelen standart Firewall, Web Tabanlı Konsol’un gücü ve esnekliği ile Grafiksel Kullanıcı Arabirimi ‘nin rahatlığını kullanıcılarına sunuyor. GUI tabanlı yönetim konsolu karmaşık UTM yönetim arabirimlerinden uzak, sade ve kullanışlı bir kullanım sağlar. Obje tabanlı çalışabilen NetSafe UTM Firewall tanımalayabileceğiniz objeler ile daha sade ve anlaşılabilir Firewall kuralları yazmanızı sağlar. Kaynak tabanlı ve hedef tabanlı yazabileceğiniz DNAT ve SNAT kuralları ile iç ağınızdaki sunucuları rahatlık ve güvenle Internete açabilirsiniz. Çoklu ISS özelliği ile birlikte kullanıldığında tüm networkler ve Internet bağlantıları için ayrı ayrı Firewall kuralları yazabilir, her iç ağı ve her Internet hattını birbirinden bağımsız şekilde çalıştırabilirsiniz. Sürükle – bırak teknolojisi ile firewall kurallarının önceliğini rahatlıkla değiştirebilir, yazdığınız kurallara açıklamalar ekleyerek bu kuralı neden yazdığınızı asla unutmazsınız.

-Statefull Firewall Özelliği
-Protokole Özgü Kurallar Yazabilme Özelliği
-Uygulama Katmanında Filtreleme Özelliği
-Esnek Kural Yönetimi
-SNAT & DNAT
-Maskeleme (Masquerading)


Antivirüs

Virusler hala tüm masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için tehdit olmaya devam etmektedir. Masaüstü bilgisayarlarınızdaki Antivirus yazılımlarını korurken, Gateway seviyesinde çalışan Antivirus ile Internet’ten iç ağınıza gelecek virus saldırıları için riskinizi büyük ölçüde azaltın. Kurumunuza gelen mailler ve kullanıcıların ziyaret ettiği web sitelerinden bulaşabilecek virusler için NetSafe UTM üzerinde sürekli aktif olan Antivirus yazılımı ile kendinizi güvende hissedeceksiniz. Sürekli güncellenen veritabanı ile Antivirus ‘ünüz hep güncel* ve son çıkan tehditlere karşı korumalı olacak.

AntiSpam

Günlük iletişimin büyük bir bölümü elektronik postalar üzerinden yürümektedir. E-posta trafiğinin SPAM postalar nedeniyle aksaması zamanınızı ve elektronik postalarınızı kaybetmenize neden olabilir. NetSafe’e özgün algoritmalar ile geliştirilen AntiSpam özelliği size “Çift Motor” gücünü hissettirmesinin yanında, geleneksel AntiSpam’lardan farklı olarak gelen maillerinizi iki kere gözden geçirir. Öğrenme becerisi ile akıllı bir yapısı vardır. Çok basit, ama etkili bir metodla çalışan NetSafe AntiSpam, siz işine karışmadığınız sürece doğru karar verdiğini bilir ve öğrenmeye devam eder. Siz bu mail “SPAM değildir” dediğinizde, o ve benzeri mailler üzerinde tekrar düşünecek ve zaman kazanmanızı sağlayarak, gerçek maillerinize daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Transparan çalışma medotu sayesinde MX kaydı değiştirmeye gerek kalmadan, kendi üzerinden geçen mailleri otomatik olarak algılayacak ve SPAM riski taşıyan maillerinizi SPAM olarak işaretleyecek, olmayanları alıcısına teslim edecektir.

IDS / IPS??

Çoğu zaman iç ağınızı internetten gelecek tehditlerden korumak için firewall yeterli olmaz. Daha detaylı, daha farklı açıdan koruma gerekebilir. NetSafe IDS ve IPS Internetten gelecek saldırılara karşı tam koruma sağlar. Detaylı log görünümü ile istediğiniz periyodda log alabilir, ağınıza gelen tehditleri görebilirsiniz. Sürekli güncellenen IDS veritabanı ile saldırılara karşı güncel kalacaksınız.

Çoklu ISS

Çoklu ISS özelliği sayesinde tek bir NetSafe UTM üzerinden birden fazla Internet hattını yönetebilir, ayrıca fiziksel ya da mantıksal ağlarınızı bu hatlara yönlendirmenin yanında hangi iç ağın ya da IP aralığının hangi hattı kullanacağını belirleyebilirsiniz. Bu ağlar aynı ya da farklı switchler üzerinde olabilir.

Kullanılabilecek iç ağ ve Internet hattı sayısı ürünün port sayısı kadardır. SMART ailesinde 4 port bulunmakta ve tercihe göre 2 iç ağ, 2 Internet hattı ya da tek iç ağ ve 3 Internet hattı bu portlar üzerinden yönetilebilmektedir.

Fail Over

Fail Over özelliği ile birlikte kullanıldığında bir hattın çalışmasının aksaması durumunda, diğer hat otomatik olarak devreye girecek ve Internet bağlantısı her iki iç ağ için de sorunsuz olarak devam edecektir.

Uygulama Yasaklama

NetSafe ‘e özgün şekilde geliştirilmiş, HTTPS ya da diğer kriptolu protokoller üzerinde çalışan uygulamaları engelleyebilmenizi sağlar. Bu sayede Firewall üzerinden yasaklanamayan (Tor, Ultrasurf, Facebook, Torrent, MSN, Skype v.b.) uygulamaları kolayca filtreleyebilirsiniz.  Uygulama yasaklama tamamen NetSafe ‘e özel algoritmalar ile yazılmış bir modüldür. Yasaklama ya da izin kuralları tek IP, IP grubu ve IP subnet olarak belirlenebilir. Bu uygulamaları kullanmak isteyen kullanıcılar sistem yöneticisi tarafından belirlenen süre içerisinde internet erişimi yasaklanır.

WebSorbent

Akıllı karar verme yeteneğine sahip, milyonlarca adresten oluşan karalistesi ile kullanıcılarınızın gereksiz sitelere girmesini engelleyin.  Geleneksel web filtreleme sistemlerinden çok farklı, sürekli öğrenebilen, kolay ve Türkçe arabirimden yönetilebilen WebSorbent,  Regular Expression desteği ile web filtreleme kurallarını hayallerinizle sınırlıyor. Gruplama desteği, uzantı bloklama desteği ile esnek web filtreleme kuralları yazabilirsiniz. Active Directory © entegrasyonu ile ister NTLM, isterseniz LDAP üzerinden Windows © sunucunuz ile konuşabilirsiniz.

Websorbent ile ziyaret edilen sitelerdeki,
– Mime Tipleri
– Kelimeler & Kelime Grupları
– Regular Expressionlar
– Siteler
– IP’ler
– URL’ler

Yasaklanabilir.

Ayrıca, akıllı içerik filtreleme özelliği sayesinde kullanıcılarınızın girdiği web sitelerinin türleri otomatik olarak tespit edilerek yasaklanabilir. (Sistem yöneticisinin isteğine bağlı olarak)

Kimlik Doğrulamalı İnternet (Hotspot)

Netsafe UTM ürünlerimizde bulunan birden çok ağ yapısını ayrı ayrı yönetebilme özelliğini kullanarak izole edilmiş bir ağda kullanıcıları kimlik denetiminden geçirebilirsiniz. Böylece her kullanıcının kendine ait kullanıcı ismi ile neler yaptığını, hangi sitelerde zaman geçirdiğini görebilir ve ne kadar süre ile ağınıza bağlanıp, internette gezinebileceğine karar verebilirsiniz. Kimlik doğrulamalı internet sisteminde birden çok doğrulama yöntemi vardır;

Sms gönderme yolu ile telefon numarası bilgisiyle kimlik doğrulama,
Elle yaratılan kullanıcıya göre kimlik doğrulama,
Otelcilik, kapı giriş sistemleri gibi 3. party yazılımlarla entegreli olarak kimlik doğrulama.

Yukarıda belirtilen doğrulama sistemlerinin hepsini aynı anda kullanabilirsiniz.