NAS Cihazları

NAS Cihazı Nedir? Neden NAS Almalıyım?

NAS, Network Attach Storage, yani Network üzerinden çalışan veri depolama cihazıdır. Çok basit olarak ethernet kablosu ile çalışan harici disk gibi düşünebilirsiniz.

  • Genişletilebilirlik; Daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyorsanız, kullanılabilir depolama alanını büyütmek için basitçe yeni bir NAS cihazı ekleyin.
  • Hata toleransı; NAS, ağınıza ekstra hata toleransı seviyesi getirir. NAS cihazının bir hata noktası olmasını önleyecek bir RAID gibi önlem alır. NAS sistemleri sıklıkla birden fazla sabit disk içerir ve bunlar ek yedekleme/güvenlik için; mantıksal, yedekli depolama konteynerleri veya RAID dizileri olarak ayarlanırlar böylece, disk hatası durumunda veriler korunmuş olur.
  • Dosya paylaşma; Ev, küçük ofis veya işletme kullanıcısı olun, NAS cihazları ağınızdaki diğer PC ve dizüstü bilgisayarlarla büyük miktarda verileri kolaylıkla ve etkili biçimde paylaşmanızı sağlar.

NAS bize ne fayda getirir?

Ağa Bağlı Depolama (NAS) bir ofis veya ev ağında verileri depolamak, paylaşmak için güçlü ve kanıtlanmış bir teknoloji haline gelmektedir. NAS’a olan talep artışının birkaç önemli faktörü ise;

  • Maliyet kazancı; Artık oldukça pahalı bir seçenek olan mevcut sunucuları yükseltmek veya değiştirmek yerine, ağınıza depolama ekleyebilirsiniz. NAS, ofis veya ev ortamında ağ paylaşımlı depolamaya ihtiyaç duyan son kullanıcılar için, düşük maliyetli ve genişletilebilir bir çözüm sunuyor. NAS mimarisi yeni ve daha büyük bir sunucu satın almaksızın veya mevcut olanı yükseltmeksizin ağa depolama eklemenizi sağlar. Bu nedenle NAS, sunucu teknolojisindeki mevcut yatırımınızı büyütmek için etkili bir stratejidir.
  • Yönetimsel uygunluk; NAS basit bir çözüm sunmaktadır: Fotoğrafları, dosyaları, müzik veya videoları bir merkezi noktaya depolamak ve buradan paylaşmak ve de ev veya ofis ağındaki herhangi bir PC ya da dizüstü bilgisayar kullanıcısı tarafından erişilmelerini sağlamak. NAS tabanlı depolama; manuel disk genişlemesi ve arşivleme fonksiyonlarını, kullanıcı ve uygulama ayırma, veri koruma ve diğer zaman alıcı depolama bakım etkinliklerini basitleştiren veya azaltan yönetimsel özellikler sunar.
  • Daha sağlam bir veri güvenilirliği; Birden daha fazla sabit sürücüye sahip NAS cihazları, ağa ekstra bir hata toleransı düzeyi getirmesinin yanı sıra, yansıtmalı RAID özellikleri ve fonksiyonelliği de sunar

QNAP NAS ÜRÜNLERİ

QNAP TS-431 4 SLOT ALL IN ONE

QNAP TS-869 PRO 8 SLOT ALL IN ONE

QNAP TS-221

SYNOLOGY NAS ÜRÜNLERİ

SYNOLOGY DS216J

SYNOLOGY DS418J SERVER

SYNOLOGY DS2015XS

ZYXEL NAS ÜRÜNLERİ

ZYXEL NAS540 4 Slotlu

ZYXEL NAS326 2-Disk Slotlu

ZYXEL NAS520 2-Disk Slotlu

NETGEAR NAS ÜRÜNLERİ

NETGEAR RN12P0000-100WW

NETGEAR RNDP600E-100EUS

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.