Dell R730 Sunucuları

DELL R730 R730225H7P2N-2S2 R730 2XE5-2620V4 32GB (2X16GB) 2X200GB SSD 2X750W

Neredeyse tüm iş yükünün üstesinden gelin

PowerEdge R730 sunucunun olağanüstü çok yönlülüğü, yalnızca 2U raf alanında mükemmel işlevsellik sunar. Güçlü işlemler, geniş bellek, hızlı depolama seçenekleri ve GPU hızlandırıcı desteğiyle R730, yüksek performans gerektiren çok sayıda ortamda olağanüstü bir performans gösterir.

Sanallaştırma ve bulut uygulamaları

Intel® Xeon® işlemci E5-2600 v4 ürün ailesi ve 24 DIMMye kadar DDR4 RAM ile R730, veri merkezleri ve bulut platformları için daha fazla ve daha geniş kapasitede daha yüksek performans gösteren sanal makinelerin sunulması için gerekli olan işleme döngülerine, iş parçacıklarına ve geniş bellek alanına sahiptir.

16 adede kadar 12 GB SAS sürücüler ve yüksek performanslı 12 GB PowerEdge RAID Denetleyici (PERC9), sanallaştırılmış ortamınız için veri erişimini büyük ölçüde hızlandırabilir. Buna ek olarak R730, daha da hızlı veri erişimi için isteğe bağlı SanDisk® DAS Cache uygulama hızlandırma teknolojisinden yararlanabilir.

VDI ve HPC

İki adede kadar 300 W çift genişlikte hızlandırıcılar/GPUlar seçeneği (Intel® Xeon Phi™, NVIDIA® Tesla® ve AMD FirePro™ arasından seçim yapın), CAD/CAM ve diğer araştırma ve geliştirme uygulamaları gibi grafik ağırlıklı sanal masaüstü altyapısı (VDI) uygulamaları da dahil olmak üzere işleme hızlandırması gerektiren ortamları destekler. Yedi adet PCIe Gen3 genişletme yuvası ve RAID denetleyicisi için özel bir yuva, IO esnekliğini daha da artırarak R730un BTde servis olarak (XaaS) sağlayıcıların yanı sıra yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve tıbbi görüntüleme çözümleri için ideal bir bilgi işlem düğümü haline gelmesine yardımcı olur.


Güvenilir kurumsal işleme ve karar desteği

Popüler boyutlu 2S/2U R730, işletme açısından kritik önem taşıyan uygulamalar için ölçeklenebilir depolama alanı, otomatik yönetim ve aşağıdaki gibi yüksek kullanılabilirlik özellikleriyle güvenilir, genel amaçlı bir sunucu olarak kolayca yapılandırılabilir:

  • Yedekli güç kaynağı üniteleri (PSUlar)
  • Çalışır durumda takılabilir ve değiştirilebilir PSUlar, HDDler ve fanlar
  • Hataya dayanıklı sanal makine denetleyicileri için çift SD kartı seçeneği

BT yönetim görevlerinizi basitleştirin ve otomatik hale getirin

Veri merkezi sunucularınızı dilediğiniz şekilde yönetin: Bireysel olarak, toplu şekilde, yüz yüze, uzaktan veya akıllı telefonunuzla; seçim size kalmış. Tutarlı yönetim ve 3. taraf entegrasyonu, PowerEdge sunucularının sorunsuz şekilde yönetilmesine olanak sağlar.

Yaşam Döngüsü Denetleyicisine sahip tümleşik Dell Uzaktan Erişim Denetleyicisinin yerleşik zekası ve Dell OpenManage portföyünün tamamının sağlam, zaman tasarrufu sağlayan yönetim özellikleriyle yönetimi basitleştirin.

Herhangi bir yerden izleyin ve yönetin

Sistemleri hem yerel hem de uzaktan yönetim seçenekleriyle akıllı telefonunuzdan, dizüstü bilgisayarınızdan veya sistemde yönetin.

  • Uzaktan sistemleri güvenle izlemek için OpenManage Mobile uygulamasıyla akıllı telefonunuzu kullanın veya iDRAC Quick Sync özelliğini kullanarak bir durum raporuna ve günlüklere erişmek için Yakın Alan İletişimleri (NFC) aracılığıyla bir sunucuya bağlanın.
  • iDRAC Direct özelliğiyle BIOS, iDRAC, PERC, anakartta LAN (LOM) ve ağ arabirimi kartı (NIC) güncellemeleri için yapılandırma dosyaları yüklemek üzere bir USB bellek kartı kullanın.
  • Sağlam “sistemde” yönetim için, bir dizüstü bilgisayarı USB aracılığıyla belirli bir sunucunun yerleşik iDRAC8 yönetim konsolu arabirimine bağlayın.


BT servis dağıtımına hız kazandırın

Active System Managerın birleştirilmiş konsolu ve oldukça sezgisel kullanıcı arabirimi yoluyla altyapı provizyonunu kolaylaştırın, iş yükü dağıtımını hızlandırın ve BT servislerini basitleştirin. En yeni nesil PowerEdge sunucuları için geliştirilmiş ve aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Şablon tabanlı sunucu ve IO yapılandırmaları, kimlik yönetimi ve servis geçiş özellikleri
  • Kullanıma hazır, genişleyen bir şablon kitaplığıyla hızlı iş yükü dağıtımı
  • Red Hat ve VMware çözümleri de dahil olmak üzere servis olarak altyapı (IaaS) ve servis olarak platform (PaaS) için destek özellikli bulut etkinleştirme

Geleceğe hazır veri merkezi

Portföyün tamamında daha fazla ölçeklenebilirlik sunan, yüksek performanslı işleme, büyük bellek kapasitesi ve yenilikçi yerel depolama seçeneklerine sahip en yeni nesil PowerEdge sunucular, iş yükü taleplerinize uyum sağlamak için donanım, yüksek kapasite ve basitleştirilmiş yönetimle bugünkü gereksinimlerinizi karşılar.

 
MARKADELL
GARANTİ SÜRESİ24
İŞLEMCİ2 x Intel Xeon E5-2620 v4 2.1GHz,20M Cache,8.0GT/s QPI,Turbo,HT,8C/16T (85W) Max Mem
2133MHz
MAKSİMUM İŞLEMCİ DESTEĞİ2 Soket
BELLEK2 x 16GB RDIMM, 2400MT/s, Dual Rank
BELLEK YUVASI24 DIMM / 768GB
SABİT DİSK2 x 200GB SSD SATA Write Intensive MLC 6Gbps 2.5¨ (SM865)
SABİT DİSK YUVASI8 x 2.5¨
RAID DESTEĞİPERC H730P Integrated RAID Controller, 2GB Cache : 0,1,5,6,10,50,60
Rack Montaj Kiti : ReadyRails Sliding Rails With Cable Management Arm
AĞ DENETLEYİCİBroadcom 5720 4 Port 1GbE Network Daughter Card
OPTİK SÜRÜCÜDVD+/-RW, SATA, Internal
GÜÇ ÜNİTESİ2 x 750W Power Supply
Hot Plug, Redundant
PORTLAR(1) seri, (4) RJ-45, (4) USB 2.0, (2) video
BOYUTLAR2U Rack
İŞLETİM SİSTEMİYok
EK ÖZELLİKLERGenişleme Yuvaları : 6 adet PCIe x8 + 1 adet PCIe x16