Aastra MX-ONE IP Telefon Sistemi

Aastra_MX-ONE_Classic_IP_PABX
Aastra_MX-ONE_Classic_IP_PABX

Aastra MX-ONE IP Telefon Sistemi

Aastra MX-ONE komple bir IP tabanlı iletişim sistemidir. MX-ONE mükemmel sesli iletişimler sağlamakla kalmaz aynı zamanda gerçek mobilite ve Birleşik İletişim sunmak için gerekli uygulamaları da sağlar.

MX-ONE, LINUX SUSE işletim sistemli standart sunucuları kullanarak açık bir yazılım ve donanım ortamına dayalıdır.

MX-ONE son sürümü ile, müşteriler MX-ONE Telefon Sunucusu yararlanabilirın kapasite artışı, bir sunucuya yeni bir CSTA V3 protokolü, genişletilmiş bir numaralandırma planı, hızlı yükseltme ve fazlalık özellik geliştirmelerini ele birden geçitleri.

Yönetim çözümü, sistemin verimli bir şekilde yönetilmesini sağlayan tek giriş noktası yaklaşımı ile geliştirilmeye devam ediyor.

MX-ONE Telefon Sistemi Yapı Taşıyıcıları
MX-ONE Telefon Sistemi iki temel bileşenden oluşur:
MX-ONE Telephony Server ve MX-ONE Media Gateway.

MX-ONE Sunucu Seçenekleri
Standart bir sunucu platformunda çalışan yüksek kapasiteli Telefon Sunucusu yazılımı, 15.000’e kadar SIP kullanıcısı ve 15 medya ağ geçidi için kullanılabilir. Sunucular ve medya ağ geçitleri, coğrafi olarak dağınık bir bölgede komple bir merkezi sistem veya büyük çoklu sunucu dağıtık sistemi oluşturmak üzere birleştirilebilir. En fazla 124.000 sunucu, tek bir sistemde 500.000 kullanıcıya kadar birleştirilebilir.

HP ProLiant sunucularına dayalı anahtar teslimi sunucu çözümü. LINUX işletim sistemi ve Telefon Sunucusu uygulama yazılımı yüklenir ve önceden yapılandırılır.

Temel teknik özellikler:

 • Intel Xeon 5540 Dört Çekirdekli İşlemci, 2.40 GHz
 • 6 GB RAM, 72 GB HDD, yedek fanlar
 • Fazlalık seçenekleri:
  • RAID hot-plug disk sürücüleri
  • Yedekli güç kaynağı

HP ProCurve ONE zl Hizmet Modülüne yüklenebilen imzalı bir yazılım görüntüsü.

Yazılım yalnızca genel standart sunucularla kullanılabilir. Daha ayrıntılı bilgi için.

Aastra Sunucu Birimi – Katıştırılmış (ASU-E)
ASU-E hem MX-ONE Lite sürümü hem de MXONE Classic için kullanılabilir. Ayrıca mesajlaşma uygulamaları veya yüklemek isteyebileceğiniz diğer uygulamalar gibi çeşitli uygulamaları barındırmak için de kullanılabilir. Sunucu kartı az yer kaplar ve yalnızca 35 W güç alır. CPU sıcaklığını izleyebilir ve önceden tanımlanmış seviyeyi aştıysa bir alarm gönderebilir.

Temel özellikleri:

 • Core 2 Duo İşlemci 2.26 GHz
 • 4 GB RAM, 8 GB’a kadar genişletilebilir
 • 160 GB’lık bir SATA HDD, 2×160 GB SATA HDD’ye genişletilebilir (HDD, SSD’ye değiştirilebilir, her biri 80 GB’dir)
 • SW RAID 1 desteği
 • 2 Ethernet portu
 • 1 VGA bağlantı noktası
 • 4 USB 2.0 portu

MX-ONE Medya Ağ Geçitleri
MX-ONE Medya Ağ Geçitleri, kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenebilirlik ve esneklik sunan farklı yapılandırmalara ve boyutlara sahiptir. En yeni MX-ONE sürüm MGU’da (Media Gateway Unit) tanıtılan yeni Media Gateway donanımı, çoklu ağ geçidi konfigürasyonu için fırsat sağlar; yani bir sunucuya 15 MGU’ya kadar bağlantı yapılabilir.

Bu, sunucu ve medya ağ geçitleri arasındaki önceki bire bir ilişkiyi ortadan kaldırdığı için önemli bir değişikliktir. MX-ONE Medya Ağ Geçitlerinin iki farklı sürümü vardır:

MX
ortamı ve şube ofis senaryosu için bir MGU paneli, bir ASU-E artı bir pano veya bir pano varsa üç pano için daha uygun olan MX-ONE Lite3U şasi harici sunucu kullanılır.

MX-ONE Lite
MX-ONE Klasik
7U şasi, çoğunlukla 16 pano için yer olan karışık ortamları hedef alıyor.

MX-ONE Klasik MGU

MX-ONE Media Gateway

Medya Giriş Ünitesi (MGU) ana özellikleri:

 • 8 E1 arabirimi
 • 256 RTP kaynağı (eş zamanlı çağrı)
 • MX-ONE Lite ve MX-ONE Classic için kullanılır

MX-ONE Yönetim Paketi
Aastra MX-ONE, yöneticiler ve son kullanıcılar için kapsamlı bir uygulama yelpazesi sunar. MX-ONE, son kullanıcı yöneticileri açısından bir sistem olarak görünür. MX-ONE Manager, aşağıdakilerden oluşan eksiksiz bir yönetim paketidir: MX-ONE Manager Telefon Sistemi Sistem fonksiyonlarının konfigürasyonu için

 • MX-ONE Manager Hazırlama  Kullanıcı yapılandırması verileri için
 • MX-ONE Manager Kullanılabilirliği  Sistem performans yönetimi için
 • MX-ONE Ana İşlevsellik

MX-ONE Ana İşlevsellik

Güçlü özellikler
H.323 terminalleri, Mobil Genişletme, Wi-Fi, DECT ve TDM (analog ve dijital) terminallerin yanı sıra tüm SIP terminalleri ve softphones serisi için destek 500 sistem ve son kullanıcı özellikleri , serbest oturma ve yönetici / sekreterlik hizmetleri gibi farklı görevler PC tabanlı iş istasyonu, rehber arama ve kamp ve meşgul olmak üzere geleneksel hizmetler gibi katılımcı servisler

gibi IP ve QSIG tabanlı ağlar gibi tam sistem tabanlı hizmetler özellik şeffaflığı, yönlendirme, numara analizi, arama bilgisi günlüğü, CSTA sürüm 3 ve geniş bir uygulama yelpazesi dünya çapında pek çok servis sağlayıcı sertifikası ile SIP trunking için tam destek

MX-ONE Yedeklilik

HLR / VLR artıklık
MX-ONE’deki IP / SIP uzantısı uygulaması, mobil şebekelerde kullanılan HLR / VLR mimarisine uygun olarak tasarlanmıştır. Bir IP kullanıcısı, mobil ağlarda HLR’ye (Ev Konum Kaydı) karşılık gelen bir  ev sunucusu ” na sahiptir.

Kullanıcı ev sunucusuna erişilebildiği sürece sistemdeki herhangi bir sunucu tarafından yönetilebilir. Ziyaret edilen sunucuda bir VLR (Ziyaretçi Konum Kaydı) oluşturulur ve kullanıcı verilerinin bir kısmı HLR’den VLR’ye kopyalanır.

MX-ONE’deki Gatekeeper / SIP Proxy veritabanı artıklık özelliği bir IP kullanıcısının ağdaki herhangi bir sunucuyla kayıt olmasına izin verir ve  ev sunucusu  hizmet dışı olsa bile IP kullanıcısına gelen çağrılarla erişilebilir .

Sunucu bağlama artıklığı
Sunucu yapıştırmasıyla, iki veya daha fazla Ethernet arabirimi MX-ONE sunucusuna mantıksal bir arabirim gibi görünür; hepsi de kullanılabilirlik ve performansı arttırmak için. Bu yöntem sayesinde MX-ONE daha yüksek bir güvenilirlik düzeyi sunar. Durumda bir arayüz veya anahtar başarısız olursa diğeri devralır.

Üçüncü taraf ürünlerle UC dağıtımları

CSTA V3 XML desteği
MX-ONE’in en yeni sürümü, CSTA Faz 3 olarak da bilinen, Bilgisayar Destekli Telekomünikasyon Uygulamaları 3’e uygun CTI izlemeyi destekler. CSTA Aşama 3, ECMA-269 standardını temel alır. Önceki sürümlerde olduğu gibi, mevcut CSTA Aşama 1 / TSAPI uygulaması da desteklenmektedir.

Microsoft OCS 2007 R2 / Exchange 2010 UM sertifikası
MX-ONE Telephony Server, tamamlayıcı bir çözüm olarak Microsoft Office Communications Server 2007 ile entegre edilebilir ve böylece anında mesajlaşma ve entegre varlık gibi son kullanıcı hizmetleri sağlanabilir.

MX-ONE Telephony Server ile Microsoft OCS 2007 R2 arasındaki sertifikalar, sunucular arasındaki doğrudan SIP bağlantısına dayanır. MX-ONE Telephony Server ayrıca, sesli posta ve otomatik görevli gibi son kullanıcı hizmetleri sağlayan tamamlayıcı bir çözüm olarak Microsoft Exchange Server 2010 UM ile entegre edilebilir.

IBM Lotus Sametime
MX-ONE, MX-ONE ve IBM Lotus Sametime arasında doğrudan SIP entegrasyonu sağlayan IBM Lotus Sametime Unified Telephony (SUT1) katmanıyla doğrulandı.
ILink’in A2P2 sertifikası ile bir başka entegrasyon düzeyi sağlanıyor IBM Lotus Sametime istemcisi ile MX-ONE terminallerinin üçüncü parti çağrı kontrolünü sunan TeamCall middleware ve Sametime istemci eklentisi.

 • MGU
 • MX-ONE Klasik
 • MX-ONE Lite

HP ProCurve Alliance
MX-ONE V.4.0 HP ile entegrasyon için ilk UC olarak HP ProCurve ONE Hizmetleri zl Modülü ve mobilite uygulaması ile onaylanmıştır  ın pazar lideri ağ altyapısı.

Birleşik İletişim

MX-ONE, bireysel telefon gereksinimlerine uyacak şekilde uyarlanabilen çeşitli son kullanıcı Birleşik İletişim seçeneklerini sunar.

Aastra Mobil İstemci (AMC), iletişim sistemi ile mobil entegrasyon için Aastra Mobil Uzantı servisine otomatik erişim sağlayan mobil terminal istemcisidir. İsteğe bağlı Dynamic Mobile LCR özelliği, çağrı kurulumunu en düşük maliyetli yol boyunca yönlendirerek mobil dolaşım ücretlerini en aza indirir.

MX-ONE Messaging, son kullanıcılara temel sesli posta ile kapsamlı birleşik mesajlaşma sistemine (sesli / faksli / e-posta hizmetleri) başlayarak eksiksiz bir sesli mesajlaşma seçenekleri sunar. Çeşitli entegrasyon seçenekleri ile Microsoft Outlook, Lotus Notes ve Novell Groupwise ile tamamen uyumludur.

Aastra İletişim Yönetimi Süiti (CMG), anında mesajlaşma, kurumsal dizinler, arama günlükleri ve durum profili yönetimi gibi çok çeşitli araçlar sunan kullanıcı dostu bir uygulamadır. CMG, Microsoft Office / Outlook, Lotus Domino / Notes ve Novell / GroupWise ile entegredir.

Aastra InTouch SIP softphone, şirket ağına bağlantı olması koşuluyla son kullanıcılara herhangi bir bilgisayardan telefonlarını kolay ve verimli bir şekilde kullanmalarını sağlar. SIP tabanlı telefon hizmetlerinin yanı sıra, kurumsal dizin arama, görünüm iletişim entegrasyonu, tıkla-dönüş, çağrı günlüğü, durum yönetimi, anında mesajlaşma, telekonferans vb. Hizmetleri de sağlar.

MX-ONE Telefon Sistemi; Üst düzey müşteri hizmetleri hizmetleri için Aastra Solidus eCare Multi-Media Contact Center uygulama paketiyle birlikte. Solidus eCare, gerçek becerilere dayalı yönlendirme işlevleri, ajan masaüstü uygulamaları ve sunucu tabanlı iletişim merkezi uygulamaları için yönetim uygulamaları sunan bir dizi uygulama ve hizmettir.